Від правильного вибору пробіотика залежить загальний стан організму. Особливої уваги заслуговує необхідність застосування пробіотиків для попередження дисбактеріозів, під час інфекційних захворювань і лікування антибіотиками. Але варто також пам'ятати, що пробіотики - це не лікарський, а в першу чергу профілактичний засіб.

 

Існує думка, що вживання пробіотиків робить позитивний вплив на загальний стан кишечника. Це думка правильна, але обмежена. Вживання пробіотиків не тільки допомагає поліпшити мікрофлору кишечника, але істотно відбивається на моториці (регулярності скорочень) шлунково-кишкового тракту.

 

Крім того, пробіотики здатні коригувати гіпертонію, оптимізувати чутливість до інсуліну, запобігати ризик виникнення раку всередині і поза шлунково-кишкового тракту (пробіотичні організми можуть зв'язуватися з потенційними канцерогенами, сприяючи їх видалення).

 

Таким чином, вживання пробіотиків позитивно позначається на імунній системі, інфекційно-профілактичній (захист від інфекцій) і серцево-судинній діяльностях.