Здоров'я вашого кишечника може вплинути практично на всі інші аспекти вашого здоров'я. А завдяки пробіотичним бактеріям, які ми отримуємо від вживання ферментованих продуктів або високоякісних добавок, ми можемо кожен день підтримувати здоров'я кишечника. Ось 5 цікавих переваг, які ви можете відчути на своєму організмі (не враховуючи травлення).

 

1. Пробіотики зміцнюють імунну систему

Оскільки імунні клітини знаходяться в кишечнику (вважається, що кишечник становить до 70% всієї імунної системи), млява, незбалансована кишкова система призводить до ослабленої імунною функції. А пробіотики можуть допомогти придушити зростання шкідливих, що викликають хвороби бактерій, даючи вашій імунній системі імпульс, коли справа доходить до запобігання вірусним інфекціям, таких як застуда. Ще пробіотики можуть навіть допомогти подавити алергію та алергічні реакції. Але майте на увазі, що не всі пробіотики однакові і що деякі штами більш корисні для захисту імунної системи, ніж інші.

 

2. Пробіотики пов'язані із втратою ваги

Коли ваша мікрофлора виходить з ладу, ви схильні відчувати запори, гази, здуття живота, діарея або інші неприємні проблеми з травленням - і у вас більше шансів набрати вагу. Дослідження показують, що пробіотики не тільки допомагають послабити ці незручності, але також можуть допомогти позбутися від жиру на животі, зменшуючи кількість калорій, які ви отримуєте з їжі, яка проходить через травний тракт.

 

3. Пробіотики підтримують здоров'я серця

Що стосується високого кров'яного тиску, то, за даними ВООЗ, серцеві розлади вважаються однією з найпоширеніших причиною смерті в усьому світі. Контроль рівня тиску і рівня холестерину підтримує хороший загальний стан серця, і деякі дослідження довели, що певні пробіотики, що приймаються послідовно протягом тривалого часу, можуть допомогти з цим. Пробіотики можуть незначно знижувати кров'яний тиск, а також вони можуть підвищувати рівень холестерину ЛПВЩ.

 

4. Пробіотики допомагають усунути проблеми зі шкірою

Навіть шкіра - найбільший орган - може відчути поліпшення після прийому корисних бактерій. Все це відбувається завдяки боротьбі пробіотиків із запаленням: дослідження показують, що деякі пробіотичні штами можуть допомогти поліпшити певні захворювання шкіри, такі як прищі, розацеа і екзема, що виникають в результаті запальних процесів. Цікаво, що деякі пробіотики можуть навіть підвищити рівень зволоження шкіри, допомагаючи організму виробляти гіалуронову кислоту, яка підтримує еластичність та пружність шкіри.

 

5. Пробіотики покращують психічне здоров'я

Споживання корисних бактерій може позитивно вплинути на ваш настрій і психічне благополуччя. Дослідження вказують на цікаві факти, що стосуються того, як поліпшення здоров'я кишечника може допомогти в боротьбі з тривогою та іншими психічними розладами, допомагаючи знизити рівень кортизолу (основного гормону стресу в організмі). Нещодавній метааналіз, проаналізувавши майже 1500 дорослих людей, показав, що пробіотики можуть навіть полегшити симптоми депресії і справити позитивний вплив на функцію мозку.